منتظران حضرت

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر اعوانه و انصاره و المستشهدین بین یدیه

آیا حضرت حجت (عج )معجزه خواهد داشت ؟

معجزه، در اصطلاح، این است که مدعى منصبى از مناصب الهى، براى اثبات صحت ادعایش، کارى را انجام دهد.

به گزارش ادیان نیوز، امام صادق(علیه السلام) مى فرماید: «هیچ معجزه اى از معجزات انبیا نیست مگر این که خداوند آن را به دست حضرت قائم (عج) براى اتمام حجّت، بر دشمنان ظاهر خواهد کرد.».
قبل از پاسخ به این سؤال، لازم است که اشاره اى هر چند مختصر، به معنا و تعریف معجزه داشته باشیم.

IMG14252685
محقّق خویى، در تعریف معجزه مى نویسد: معجزه، در اصطلاح، این است که مدعى منصبى از مناصب الهى، براى اثبات صحت ادعایش، کارى را انجام دهد که خارق قوانین طبیعى است و دیگران از انجام دادن آن عاجزند.[۱]
چون خداوند، بعد از خاتم انبیا حضرت محمد(صلى الله علیه وآله) امامان معصوم(علیهم السلام)را مجریان شریعت و جانشینان طریقت آن حضرت و حجّت خویش در روى زمین قرار داده تا راه هدایت را بر مردم هموار کنند و از آن جا که همواره در طول تاریخ، مدعیان دروغین نبوّت و امامت، واقعیّت را بر مردم مشتبه مى کردند و مردم را به گمراهى و ضلالت مى کشاندند، لازم است که راهى براى شناخت امام و حجّت، قرار داده شود. این راه و علامت، همان است که در اصطلاح متکلمان، «معجزه» خوانده مى شود و در اصطلاح قرآن، «بیّنه» و «آیه»
جمیع مسلمانان، به جواز کرامت اولیاى خدا عقیده دارند ـ چنان که تفتازانى مى گوید: «جمهور مسلمانان، به جواز کرامت اولیاى خدا معتقد هستند[۴]» ـ پس انجام دادن معجزات و کرامات از سوى امامان معصوم(علیه السلام) ـ و از جمله امام زمان (عج) ـ که حجت هاى خداوند بر روى زمین و وارثان زمین هستند، امر عجیبى نیست


ادامه مطلبطبقه بندی: امام زمان(عج)،
[ چهارشنبه 31 اردیبهشت 1393 ] [ 05:10 ب.ظ ] [ منتظران حضرت ] [ نظرات() ]

نتیجه بى احترامى به تربت سیدالشهداء (علیه السلام)

مى توانم از ما فى الضمیر افراد خبر دهم .

به گزارش ادیان نیوز، شیخ حر عاملى صاحب وسایل الشیعه ، در کتاب دیگر خود، اثبات الهداه نقل مى کند، طبیب معروف مسیحى به نام یوحنا مى گوید:
در دربار موسى بن عیسى یک از فرمانروایان مسلمان ، سخن از درمان به وسیله تربت کربلا، پیش آمد.
IMG21401821
موسى بن عیسى که یک آدم ضد اهل بیت عصمت و طهارت بود دستور داد تا قدرى تربت حضرت سیدالشهداء را حاضر کنند، او در حضور همگان به عنوان جسارت و نیز به منظور اثبات بى پایگى مدعاى هاشمیان قدرى از آن را به نشیمن گاه خود ریخت ، ناگهان فریاد سوختم ، سوختم او بالا گرفت ، در آن دم طشتى آوردند، جگر و کبد او در طشت ریختند، طبیب مسیحى از معالجه آن ناتوان شد و پس از چندى آن طبیب به زیارت امام شتافت در حالى که مسیحى بود ولى دیرى نپاید که مسلمان شد.
در دربار شاه عباس ، دانشمند مسیحى مذهب که از میهمانان عرفانى مسیحى در دربار شاه عباس بود مى گفت : مى توانم از ما فى الضمیر افراد خبر دهم .
شیخ بهایى که در جلسه حاضر بود گفت : بگو در میان دستم چه چیزى است ؟
او پس از لحظه اى گفت : مى دانم چیست ، ولى در حیرتم که از کجا به دست آورده اى ؟ زیرا در میان کف تو قطعه اى از بهشت جاى دارد.
شیخ بهایى گفت : آرى قدرى از تربت امام حسین (علیه السلام) است .

آرى : طبیب مسیحى ، مسلمان مى شود ولى موسى بن عیسى ، عاقبت به شر و بدبخت مى شود
اثات الهداء، شیخ حر عاملى (رحمه الله )

طبقه بندی: شیعه، امام حسین(ع)،
[ چهارشنبه 31 اردیبهشت 1393 ] [ 05:09 ب.ظ ] [ منتظران حضرت ] [ نظرات() ]

هدیه عجیب پادشاه بحرین به پاپ/عکس

 

درحالیکه از آغاز خیزش مسالمت آمیز مردم بحرین تا کنون 38 مسجد شیعیان در این کشور به بهانه های مختلف ویران شده است، پادشاه بحرین ماکت بزرگترین کلیسایی را که قرار است در این کشور ساخته شود، به پاپ فرانسیس تقدیم کرد.

به گزارش ادیان نیوز، سایت “مرآه البحرین” به نقل از صفحه کلیسای کاتولیک در فیسبوک نوشت، این بزرگترین کلیسایی است که تا کنون در کشورهای عربی ساخته شده است.

IMG14141804
بر اساس این گزارش، پادشاه بحرین طی ۳۰ دقیقه ملاقات با پاپ، درباره مسائلی مانند صلح در خاورمیانه، همزیستی بین ادیان و مقابله با افراطی‌گری دینی گفتگو کرد.
پادشاه بحرین همچنین با تأکید بر تمایل کشورش برای افزایش روابط دوستانه و همکاری با واتیکان، از پاپ دعوت کرد به این کشور سفر کند.


به گفته مخالفان بحرینی، سفر پادشاه این کشور به واتیکان اقدامی تبلیغاتی به هدف بهبود چهره رژیم آل‌خلیفه است، زیرا وجهه این رژیم به دلیل سرکوب گسترده شهروندان و به ویژه شیعیان بحرین و تخریب مساجد، به شدت در سطح جهان خدشه دار شده است؛ و مراکز و سازمانهای بین المللی مدافع حقوق بشر بارها گزارشهایی را در اعتراض به سرکوب خشونتبار مردم بحرین منتشر کرده اند.
 

منبع: جام نیوز

طبقه بندی: فرقه ها و ادیان،
[ چهارشنبه 31 اردیبهشت 1393 ] [ 05:06 ب.ظ ] [ منتظران حضرت ] [ نظرات() ]

آیا روایت « ولدنی ابوبكر مرتین» از قول امام صادق علیه السلام صحت دارد ؟

پاسخ :

یكی از دلائلی كه علمای اهل تسنن برای اثبات حُسن روابط میان اهل بیت علیهم السلام و خلفای سه گانه استدلال می‌كنند و با استفاده از آن موضع شیعیان در برابر خلفا را مورد انتقاد قرار می‌دهند ، روایتی است معروف به «ولدنی ابوبكر مرتین» كه از قول امام جعفر صادق علیه السلام نقل می‌كنند . ما در این جا به صورت مختصر سند و نیز دلالت این روایت را از مصادر شیعه و سنی مورد  بررسی قرار داده و در نهایت قضاوت را بر عهده خوانندگان عزیز قرار می‌دهیم .

بررسی سند روایت در كتاب‌های شیعه :

این روایت  را هیچیك از علمای شیعه نقل نكرده اند ، تنها مرحوم ابو الفتح اربلی در كتاب كشف الغمه آن را از عبد العزیز بن اخضر جنابذی كه سنی حنفی  است نقل كرده .

وقال الحافظ عبد العزیز بن الأخضر الجنابذى رحمه الله أبو عبد الله جعفر بن محمد بن على بن الحسین بن على بن أبى طالب علیهم السلام الصادق وأمه أم فروة واسمها قریبة بنت القاسم بن محمد بن أبى بكر الصدیق رضى الله عنه وأمها أسماء بنت عبد الرحمن بن أبى بكر الصدیق ولذلك قال جعفر علیه السلام ولقد ولدنى أبو بكر مرتین .

كشف الغمة ، ج2 ، ص 374 .

حافظ عبد العزیز جنابذی گفته است:  ابو عبد الله جعفر بن محمد ، مادرش ام فروه از طرفی  دختر قاسم بن محمد بن ابو بكر است و از طرف دیگر  مادرش اسماء، دختر عبد الرحمان بن ابوبكر است و از این روی امام صادق فرموده: ابوبكر دو بار مرا به دنیا آورده یعنی از دو طرف نسب من به ابو بكر می رسد.

اولاً : حافظ عبد العزیز جنابذی متوفای 611 است و امام صادق علیه السلام در سال 148 هجری به شهادت رسیده است  بین این دو فاصله زیادی وجود دارد . پس روایت مرسله است و روایت مرسل ارزشی برای استدلال ندارد .


ادامه مطلبطبقه بندی: امام جعفر صادق(ع)،
[ چهارشنبه 31 اردیبهشت 1393 ] [ 04:46 ب.ظ ] [ منتظران حضرت ] [ نظرات() ]

امام علی(ع) چگونه ریاضیدان یهودی را شگفت زده کرد؟

به گزارش ادیان نیوز،  «دانستنی هایی از ریاضیات و نجوم ائمه» نوشته حسن نجفلو پژوهشی است درباره پایه‏ ریزی دو علم ستاره‏ شناسی و ریاضیات که توسط ائمه صورت گرفته است. در این کتاب نقش ائمه به ویژه امیرالمومنین(ع) در پایه ‏ریزی علومی مانند: حساب، هندسه، ریاضیات، ستاره‏ شناسی، زمین‏ شناسی و جوشناسی مورد بحث و بررسی قرار گرفته است. نگارنده به نمونه‏ هایی از گفته های علمی پیامبر اکرم(ص)، امیرالمومنین(ع) و امام صادق(ع) درباره علوم ریاضی و نجوم در این کتاب اشاره کرده است. یکی از روایت های اشاره شده در این کتاب درباره سوال یک ریاضیدان یهودی از امام علی(ع) را در ادامه می خوانید.

IMG16354507 (1)

«یکی از ریاضی دانان یهودی که از علم و دانش امام علی(ع) شنیده بود با خود گفت چگونه ممکن است که شخصی در همه زمینه ها استاد باشد. تصمیم گرفت تا سوالی طرح کند تا ایشان را از جواب دادن عاجز کند. بعد از مدتی سوالی حاضر کرد و نزد مولا آمد و گفت: سوالی دارم که باید بدون تأمل جواب آن را بگویی و در جواب گفتن به تو مهلت نمی دهم!
مولا فرمودند بپرس که من بی درنگ جواب خواهم داد.
پرسید: به من خبر بده از کوچک ترین عددی که بر هر عددی از یک تا ده تقسیم شود و جواب کسر نیاورد. (یعنی به هر عددی از یک تا ده بخش پذیر باشد)

حضرت بی درنگ فرمود: ایام هفته را در ایام سال (قمری) ضرب کن تا عددی را که می خواهی بدست آوری!

ریاضی دان یهودی وقتی این عملیات را انجام داد و جواب امام را صحیح دید، به حقانیت علمی ایشان ایمان آورد و مسلمان شد.»

 

محاسبه عددی که امام علی(ع) در پاسخ بیان کردند به شرح زیر است:
۳۶۰ × ۷ = ۲۵۲۰
۲۵۲۰ ÷ ۲ = ۱۲۶۰
۲۵۲۰ ÷ ۳ = ۸۴۰
۲۵۲۰ ÷ ۴ = ۶۳۰
۲۵۲۰ ÷ ۵ = ۵۰۴
۲۵۲۰ ÷ ۶ = ۴۲۰
۲۵۲۰ ÷ ۷ = ۳۶۰
۲۵۲۰ ÷ ۸ = ۳۱۵
۲۵۲۰ ÷ ۹ = ۲۸۰
۲۵۲۰ ÷ ۱۰ = ۲۵۲

منبع : جام نیوز

طبقه بندی: امام علی(ع)،
[ چهارشنبه 31 اردیبهشت 1393 ] [ 02:52 ب.ظ ] [ منتظران حضرت ] [ نظرات() ]

ازدواج شیعیان در امارات ثبت نمی شود
لازم به ذکر است، با توجه به این قانون تابعیت فرزندان شیعه شبهناک خواهد بود و دیگر شیعیان هیچگونه تابعیتی در امارات نخواهند داشت.
به گزارش شیعه آنلاین، روزنامه های عربی مدعی شدند که کشور امارات متحد عربی دیگر هیچگونه ازدواج از شیعیان را ثبت نمی کند.

در همین راستا روزنامه "الرای" به نقل از وزارت کشور امارات نوشت: با توجه به مطالعات صورت گرفته، رشد جمعیت شیعیان در این کشور در حال افزایش است، از همین رو بنا بر دلایلی فعلا ازدواج هموطنان شیعه در کشور دیگر ثبت نمی شود!

این روزنامه در ادامه نوشت: وزارت کشور امارات، شیعیان را تشویق به ازدواج با اهل سنت کرده و هدیه ای تشویقی برای این ازدواج تعیین کرده است.

گفتنی است، اگر کشور امارات ازدواج شیعیان را ثبت نکند، به این معناست که اگر شیعیان با هم ازدواج کنند از هیچگونه مزایای شهروندی برخوردار نخواهند بود.

لازم به ذکر است، با توجه به این قانون تابعیت فرزندان شیعه شبهناک خواهد بود و دیگر شیعیان هیچگونه تابعیتی در امارات نخواهند داشت.

ناگفته نماند، این اولین باری نیست که دولت امارات به اقدامی ضد شیعی دست می زند. طی چند سال اخیر تعداد بسیار زیادی از شیعیان کشورهای مختلف از امارات اخراج شده اند.
طبقه بندی: شیعه،
[ چهارشنبه 31 اردیبهشت 1393 ] [ 02:51 ب.ظ ] [ منتظران حضرت ] [ نظرات() ]

دست خط دیدنی‌ از سیدعلی آقا قاضی
 به گزارش ادیان نیوز،دست نوشته ای از آیت الله سید علی قاضی با همین مضمون منتشر شده که متن آن بدین شرح است:

IMG16002370

و هو حسبنا جمیعا و نعم الوکیل و الحمدلله رب العالمین

اگر نماز را تحفظ کردید همه چیزتان محفوظ می ماند.

 

 

 

منبع : جام نیوز

طبقه بندی: مراجع معظم تقلید و علما، نماز،
[ چهارشنبه 31 اردیبهشت 1393 ] [ 02:51 ب.ظ ] [ منتظران حضرت ] [ نظرات() ]

رابطه ذکر «صلوات» و نابود شدن گناه مؤمن/ امام زمان(عج) چه کسی را مربی خود می‌داند
شرح صحیفه سجادیه حجت‌الاسلام حاج‌علی‌اکبری

حضرت امام رضا(ع) می‌فرمایند: «ذکر صلوات بر محمد و آل محمد کوه گناهان شما را به یک باره از بین می‌برد»، گناه و معصیت، مؤمن را چنان بر خاک مذلت می‌نشاند که دیگر توان بلند شدن را نخواهد داشت.

خبرگزاری فارس: رابطه ذکر «صلوات» و نابود شدن گناه مؤمن/ امام زمان(عج) چه کسی را مربی خود می‌داند

به گزارش خبرگزاری فارس، جلسه دیگری از سلسله جلسات شرح صحیفه سجادیه عصر روز گذشته (دوشنبه 29 اردیبهشت ماه) در مسجد 72 تن مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی «سرچشمه» برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدجواد حاج علی اکبری رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد کشور با اشاره به اینکه ماه مبارک رجب از نیمه گذشته و با گذر از نیمه ماه روزها با شتاب بیشتری در گذر است گفت: سه ماه پیاپی رجب، شعبان و ماه مبارک رمضان، سه ماه عزیز و مبارک خداوند است. هر انسان مؤمن باید از تک تک روزهای این ماه‌ها استفاده لازم را برده تا بتواند توشه کافی را برای آخرت خود ذخیره کند. رسم این ایام که در حال گذر از آن هستیم بر این است که انسان مؤمن با انجام اعمال وارده سعی کند روزهای باقی مانده، در راه این ماه‌ها را طی کرده تا به ایام لیلةالقدر برسد.

وی افزود: هدف هر مؤمن باید دوستی و مودت با پروردگار باشد، این ایام فرصت خوبی است که از طریق درهایی که حضرت حق برای هر یک از ما قرار داده بتوانیم به دوستی با خداوند متعال دست پیدا کنیم، نباید بگذاریم موانعی که بر اثر غفلت و گناه بر سر راه دوستی با خداوند ایجاد شده، ما را از این مسیر خارج کند. کسی که جویای راه پاکی و طهارت باشد، در مسیر دوستی با خداوند متعال قرار گرفته است. باید سعی کنیم  از طریق باب توبه و استغفار که در این ایام به آن سفارش شده است، بار گناهان خود را سبک کرده تا خود را هر چه بیشتر و بهتر در مسیر دوستی با خداوند قرار دهیم، هدف باید رسیدن به مقام توابین باشد به گونه‌ای که توبه شخص مؤمن غالب شود. اگر مؤمن در چنین وضعیتی قرار گیرد، وارد مسیر دوستی با خداوند شده است.

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد کشور در خصوص اهمیت صلوات و اسرار آن گفت: صلوات بر محمد(ص) و آل محمد(ص) پناهگاه کسانی است که جهت کسب عفو الهی راهی برایشان باقی نمانده است، حضرت رضا(ع) می‌فرمایند: «ذکر صلوات بر محمد و آل محمد کوه گناهان شما را به یکباره از بین می‌برد»، گناه و معصیت مؤمن را چنان بر خاک مذلت می‌نشاند که دیگر توان بلند شدن را نخواهد داشت. گناه انسان را زمین گیر می‌کند.

وی ادامه داد: حضرت امام سجاد(ع) می‌فرمایند: «می‌خواهم چنان مرا بلند کنی و از این وضع بدی که در آن قرار گرفته‌ام نجات دهی که مثالی باشم برای دیگران»، جرم و گناه به مانند یک ورطه تو را به سمت خود می‌کشد. اگر کسی دست تو را در این شرایط نگیرد و تو را از این وضعیت نجات ندهد نابودی تو حتمی خواهد بود. ارتکاب و تنوع گناه به مانند گیر افتادن در ورطات است که هر چه بیشتر پیش می‌روی بیشتر در آن فرو می‌روی، ذکر صلوات بیانگر این است که تو می‌فهمی که چه کسی می‌تواند تو را از این ورطه و یا ورطات نجات دهد. ائمه(ع) از خداوند متعال برای این کار وکالت و مأموریت دارند.

حجت‌الاسلام حاج‌علی‌اکبری بیان کرد: خطر فرو رفتن در ورطه و یا ورطات گناه، هنگامی است که شما به ظاهر  آن نگاه می‌کنید و می‌بینید که آرام است. اما هنگامی که پا در آن می‌گذارید قدرت گناه به اندازه‌ای است که شما را به درون خود می‌کشد. ما نمی‌فهمیم گناه چه معنایی دارد. بعضی از گناهان چنان انسان را به زمین می‌زنند که دیگر امکان بلند شدن وجود ندارد، زیرا که سنگینی گناه همچنان بر سر ما سنگینی می‌کند. علاوه بر زمین خوردن آبروی فرد گناهکار هم از بین  می‌رود. تصور غلطی که شیطان برای انسان از گناه ایجاد می‌کند به مانند همان ظاهر آرام و بی‌خطر ورطه آرام است. هنگامی انسان می‌فهمد که در چه شرایطی گرفتار شده، که شروع به عجز و ناله کرده و از همه طلب کمک و امداد می‌کند. هنگامی که به این حد برسی به تو کمک خواهد شد. نتیجه این دست‌گیری و امداد این است که انسان از خشم خداوند نجات پیدا کرده و با رحمت و عفو خداوند بخشیده می‌شود.

وی افزود: عدل خداوند این است که فرد خاطی و گناهکار باید به عقوبت گناه خود گرفتار شود. اما صنع که عنایت خاص خداوند است و به معنای برخورد شیرین همراه با محبت و عاطفه است، ما را از این عدل و خشم نجات خواهد داد، در ادامه خطبه 39 امام سجاد(ع) می‌فرمایند: «اگر که عدل تو مرا گرفتار کند و گریبان مرا بگیرد چیزی برای من باقی نخواهد گذاشت. صنع تو باید باشد و مرا از وثاق تو رها کرده و دوباره بسازد». مظهر صنع خداوند علی ابن ابیطالب(ع) است. تنها او است که می‌تواند ما را از این وثاق نجات دهد. امام عصر(عج) می‌فرمایند: «ما همگی(ائمه اطهار) دست پرورده‌های مخصوص مربی خود حضرت علی(ع) هستیم و مابقی دست پرورده‌های ما خواهند بود».

رئیس مرکز رسیدگی به امور مساجد کشور اظهار داشت: هر کس می‌خواهد لطف صنع ائمه شامل حالش شود، باید خودش را به آن‌ها برساند، تا دست او به جهت کمک و امداد گرفته شود. در ادامه امام سجاد(ع) می‌فرمایند: «اگر این لطف و صنع شامل حال من شود و مرا از این ورطه گناه نجات دهد، برای کسی این کار انجام شده است که به هیچ وجه خود را مستحق چنین بخشش و عفوی نمی‌داند»، اگر با من چنین شود هیچ گاه انکار نخواهم کرد که مستحق عقوبت و عذاب خداوند بوده‌ام، توقع من از جایی آغاز شده که خداوند پیغمبر(ص) خود را به من معرفی کرده و نیز از آنجایی که علی(ع) و فاطمه(س) و دیگر ائمه(ع) را به من معرفی کرده است.

به گزارش فارس، سلسله جلسات «شرح صحیفه سجادیه» دوشنبه هر هفته قبل از نماز مغرب و عشاء در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی «سرچشمه» به آدرس میدان بهارستان نرسیده به چهارراه سرچشمه، انتهای خیابان شهید صیرفی پور برگزار می‌شود و شرکت در آن برای عموم علاقه‌مندان آزاد است.

طبقه بندی: امام سجاد(ع)،
[ سه شنبه 30 اردیبهشت 1393 ] [ 06:12 ب.ظ ] [ منتظران حضرت ] [ نظرات() ]

مناجات های اهل بیت علیهم السلام مرا شیعه کرد
چرا شیعه شدم؟

از بچگی در محله و مسجد، شنیده بودم که ما سنی‌ها برحقیم و شیعیان مشرکند و این گمان، باور قلبی ما شده بود…

به گزارش ادیان نیوز، حمید شیرانی پزشک نو شیعه در باره نحوه شیعه شدنش در وبلاگ خود نوشت: حمید شیرانی هستم در سال ۱۳۶۸ در بخش فنوج شهرستان نیکشهر، در خانواده‌ای هشت نفره به دنیا آمدم. من و برادرم مجید، دو قلو و پسرهای آخر خانواده بودیم. پدرم تابستان‌ها ما پنج برادر و تنها خواهرم را به کلاس‌های قرآن می‌فرستاد. کلاس دوم راهنمایی بودم که برای زندگی کنار مادربزرگم، به شهر نیکشهر رفتم.

5253550224410472380-1-224x300

تحقیقاتم در مسائل دینی از زمانی شروع شد که به خاطر مریضی مادربزرگم به ناچار برای معالجه‌اش به کرمان رفتیم. حضور چند روزه در شهر کرمان و دیدن شیعیانی که در نماز دست هایشان را نمی‌بندند مرا تحریک کرد تا درباره اختلافات شیعه و سنی تحقیق کنم. از کرمان که برگشتم، به نماز جمعه‌ی اهل سنت رفتم و از طلبه‌ای سوال کردم که شیعیان چگونه مذهبی دارند؟ آن طلبه سنی برگشت به من گفت: گروهی هستند مشرک، قبرپرست و مرده‌پرست که یک غایب را می‌پرستند، مخالف دین و اسلامند و با خلفای راشدین مشکل دارند!

جواب قانع کننده‌ای نبود اما فکر می‌کردم حتما تحقیق کرده و درباره نسبت‌هائی که به شیعه می‌دهد دلیل و برهان دارد!

سال ها از آن واقعه گذشت تا سال ۸۲ در آزمون پرستاری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، قبول شدم. و برای تحصیل به ایرانشهر رفتم و در آنجا با تعدادی از شیعیان همکلاسی شدم. برای اینکه جلوی دوستان شیعه بتوانم از مذهبم دفاع کنم و جواب قانع کننده‌ای داشته باشم به فکر بالا بردن سطح دانسته‌های مذهبی‌ام شدم تا وقتی جلوی یک شیعی قرار بگیرم، بتوانم جواب قانع کننده‌ای به او بدهم. از بچگی در محله و مسجد، شنیده بودم که ما سنی‌ها برحقیم و شیعیان مشرکند و این گمان، باور قلبی ما شده بود.

به خاطر همین دنبال کتاب‌هائی رفتم که در تقابل با شیعه نوشته شده بود، که به کتاب راز دلبران مولوی چابهاری و نامه‌ای از چابهار به قم، کتاب مرتضی رادمهر و بیداری اسلامی دهواری، عثمان لشکرزایی رسیدم و آن کتاب‌ها را مطالعه کردم.

از احادیثی که شیعیان از آن برای حقاینت مذهبشان استفاده می‌کردند حدیث غدیرخم بود لذا کنجکاو شدم که آیا واقعا رسول اکرم (صلی الله علیه وآله) فرموده است: هر کس که من مولای او هستم، علی هم مولای اوست.


ادامه مطلبطبقه بندی: شیعه، اعتقادات شیعه، اسلام،
[ سه شنبه 30 اردیبهشت 1393 ] [ 06:08 ب.ظ ] [ منتظران حضرت ] [ نظرات() ]

برادران سنی اولین قربانیان جریان تکفیری وهابیت هستند

مدیر گروه فرق شیعی دانشگاه ادیان و مذاهب با بیان اینکه بیشترین کتاب‌ها و ردیه‌ها علیه وهابیت را سنی‌ها نوشته‌اند، گفت: می توان گفت بیش از 80 درصد ردیه‌ها از آن برادران سنی است.

به گزارش ادیان نیوز، حجت الاسلام محمد محسن طبسی عضو هیئت علمی و مدیر گروه فرق شیعی دانشگاه ادیان و مذاهب در برنامه شب آسمانی شبکه قرآن و معارف سیما بیان داشت: هیچ کس در زمان محمد بن عبدالوهاب با وی موافق نبود و می‌توان گفت که وهابیت از ابتدا با چالش و بحران مشروعیت مواجه بوده است.

cover.1406.200x200

وی گفت: اولین قربانیان جریان تکفیری وهابیت سنی‌ها بودند و این موضوع در کتاب‌های تاریخی اهل سنت آمده است که وهابی‌ها زنان اهل سنت را به یغما بردند و خانه‌های آنان را ویران کردند.

حجت الاسلام طبسی اظهار داشت: زینی دحلان از فقهای شافعی مذهب است که در زمان خود در مکه مفتی بوده است او کتاب‌های بسیاری را نوشته و جالب این است که دو سوم از کتاب‌هایش در رد وهابیت است.

این پژوهشگر تاریخ ادامه داد: یکی از کتاب‌های زینی دحلان کتاب فتنة الوهابیه است که در این کتاب وی از کلمه خبیث برای نام بردن محمدبن عبدالوهاب استفاده می کند و پس از بیان سال وفات محمدبن عبدالوهاب بیان می‌کند که او در این سال به هلاکت رسیده است این نفرت که شخصی هم نبوده از سر باورهای برادران اهل سنت است.

وی افزود: بیشترین کسانی که چه از لحاظ کمی و چه از لحاظ کیفی علیه وهابیت کتاب و ردیه نوشته اند سنی‌ها هستند می توان گفت که بیش از ۸۰ درصد کتاب‌های علیه وهابیت برای سنی‌هاست. وهابیون در کتاب تاریخ نجد خود اهل سنت را متهم کرده و آنها را مشرک می‌دانند از طرفی در تلاش هستند تا شیعه را نیز خطری بزرگ معرفی کنند.

وی با بیان این مطلب که شیعه همیشه برای دیگر مذاهب امنیت را به ارمغان آورده است گفت: تاریخ شهادت می دهد که هرجا تفکرات افراطی سلفی و وهابیت وجود داشته همیشه در آن جا تشنج ایجاد شده در صورتی که در جامعه‌ای که حکومت و مردم شیعه بوده‌اند همیشه رفاقت و صلح و عطوفت برقرار بوده است.

وی با بیان این که هرگز شیعه و سنی همدیگر را تکفیر نمی کنند تأکید کرد: نویسنده کتاب الصواعق الالهیه شیخ سلیمان برادر محمد بن عبدالوهاب است که درباره برادر خود می‌گوید محمدبن عبدالوهاب طبق منطق کافر است.

حجت السلام طبسی گفت: شیخ سلیمان در رابطه با عبدالوهاب می گوید گذشتگان ما، کسی را تکفیر نمی‌کردند اما عبدالوهاب عمده مردم را تکفیر کرده و خون آن‌ها را مباح می داند او اصلا سلفی نیست و دروغ می‌گوید باید از او پرسید چرا مخفیانه عوام الناس و افراد جاهل را پیدا می‌کند و حرف‌های خود را به آنان می‌گوید نه به انسان‌های عالم.

مدیر گروه فرق شیعی دانشگاه ادیان و مذاهب در پایان سخنانش تصریح کرد: وهابیت به جای تقویت وحدت و موضع گرفتن علیه استعمار، علیه مسلمانان اقدام می‌کند هرچند آنها ادعای حرکت اصلاحی را داشتند اما در حقیقت اقداماتشان به جای اصلاحی، افسادی است.

منبع: مهر

طبقه بندی: شیعه، اسلام، فرقه ها و ادیان،
[ سه شنبه 30 اردیبهشت 1393 ] [ 06:07 ب.ظ ] [ منتظران حضرت ] [ نظرات() ]

.: تعداد کل صفحات 8 :. [ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ ... ]

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic