منتظران حضرت

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر اعوانه و انصاره و المستشهدین بین یدیه

توقف طرح توسعه صحن مطاف/ریزش بخشی از مسجدالحرام+تصاویر


اداره كل امور مسجدالحرام و حرم مطهر نبوی (ص) از توقف كار در طرح توسعه افزایش صحن طواف در مرحله دوم خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، اداره كل امور مسجدالحرام و حرم مطهر نبوی (ص) از تصمیم توقف كار در طرح توسعه افزایش صحن طواف در مرحله دوم خبر داد و علت آن را فروریختن داربست‌ها در منطقه جنوب باب العمره دانست.

احمد بن محمد المنصوری سخنگوی اداره كل امور حرمین شریفین به عكاظ گفت: ریزش در جنوب باب العمره در برخی داربست‌ها رخ داده كه علت آن میزان خاك و ماسه موجود بر روی سنگفرشها هنگام آغاز مرحله دوم طرح توسعه صحن طواف بود.

وی افزود: كار در این منطقه به خاطر حفظ سلامت كارگران طرح تا تخلیه آوارها و اطمینان از ایمن بودن مكان كار تعطیل شده است.

المنصوری تاكید كرد: هیچ یك از كارگران بر اثر ریزش داربست‌ها آسیب ندیده اند.

وی افزود: منطقه ای كه ریزش در آن صورت گرفته، دور از طواف كنندگان و نمازگزاران بوده و بر روند توسعه مطاف تاثیرنگذاشته است.

المنصوری همچنین به روزنامه الشرق سعودی گفت: ریزش در بخشی بود كه قرار بود در مرحله دوم طرح توسعه صحن طواف، تخریب شود. از سوی دیگر، صالح العلیانی سخنگوی رسمی اداره كل دفاع شهری در مكه مكرمه گفت ریزش در نتیجه عملیات تخریب بخشی از صحن طواف رخ داد و هیچ موردی از مصدومیت یا كسانی كه زیر آوار گرفتار شده اند، گزارش نشده است.

وی افزود: این منطقه دور از طواف كنندگان و زائران قرار دارد و منطقه ای است كه تخریب آن در چارچوب طرح توسعه مطاف ادامه دارد و البته با موانعی احاطه شده است و نمازگزاران را از نزدیك شدن به آن منع می‌كند.

العلیانی گفت: تمام طرحها در منطقه شمالی مسجدالحرام و طرح توسعه كاملا از بخشهای دیگر جدا شده است تا نمازگزاران و طواف كنندگان در معرض خطر قرار نداشته باشند.

وی افزود: تخریب و ریزشی كه رخ داد مربوط به ساختمانهای قدیمی بود نه ساختمانهایی كه تازه ساخت است.طبقه بندی: اماکن مذهبی،
[ سه شنبه 12 آذر 1392 ] [ 06:52 ب.ظ ] [ منتظران حضرت ] [ نظرات() ]

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic