منتظران حضرت

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر اعوانه و انصاره و المستشهدین بین یدیه

چادر دست و پاگیره ؟؟؟نمیدانم دست یا پــا ، ولی میگفت گیــر است

شاید هم هر دو را می گفت!
حالا مـــاندم كدامشان گیــر تر بود؟
آن چیزی كه پایش بود یا این چیزی كه سرم بود؟
!به هر حال احساس میكردم كه پـــایِ او بیشتــر گیـــر است
 تا پــا و دستـــِ من !

البتــه از شما چه پنـــهان، چـــادرم هم گیـــر هست!
چشمــ‌ های هرزه در تارو پودش گیـــر میكند! 


=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=
http://www.nodbe.rozblog.com


ادامه مطلبطبقه بندی: حجاب و عفاف،
[ شنبه 6 مهر 1392 ] [ 10:23 ب.ظ ] [ منتظران حضرت ] [ نظرات() ]

کسب مدال توسط ورزشکاران زن به قیمت زیرپا گذاشتن ارزش‌های اسلامی!

حد حجاب کدام است؟ کسی که  به حجاب بی اعتنا است چه حکمی دارد؟ وظیفه نظام اسلامی در این زمینه چیست؟ گشت ارشاد خوب است یا بد؟ باید کار فرهنگی کرد یا اجبار و برخورد هم لازم است؟ آیا با تعهد گرفتن از خانم‌ها!! آنان با حجاب می‌شوند؟ آیا امر به معروف ونهی از منکر کافی است؟ این سؤالات در کنار سؤالات بسیار دیگری از این قبیل در موضوع حجاب مطرح است اما در این جا قصد ورود به این مباحث را ندارم و در ابتدا فقط حجاب حداقلی را مطابق با نظر همه مراجع تقلید بیان می‌کنم و پاسخ بقیه سؤالات برای دیگران باشد!
 
«حدّاقل حجاب برای زن، پوشیده بودن همه‌‌ی پیکر زن است جز قرص صورت و دست‌ها از مچ به بعد، آن هم به شرط اینکه زینت نشده باشد. بقیّه‌‌ی بدن باید طوری پوشیده شود که نه پوست دیده شود و نه حجم بدن. لباس به گونه‌ای نباشد که برجستگی‌ها و فرورفتگی‌های بدن آشکار باشد». 
 
آنچه باعث شد این مطلب را بنویسم ماجرای حذف تیم کاتای بانوان ایران بود که حرف و حدیث فراوانی نیز در پی داشت. جالب آن است که اکثریت چشم خود را بر روی حقیقت بسته‌اند  و تنها به از دست رفتن مدال طلا پرداخته و  غصه می‌خورند!!
 
خبر این است: ماجرای تلخ حذف بانوان ورزشکار ایرانی به دلیل حجاب!
 
البته وقتی به تصاویر مربوط  این خبر نگاه می‌کنید چیزی که مشاهده نمی شود حجاب اسلامی است، و عکس ها خود گواه همه چیز است.
 
ماجرا از آنجا آغاز می‌شود که ظاهراً ورزشکار زن ایرانی با گردنی پیدا و با پاهای عریان در روز اول مسابقات کشورهای اسلامی!! به مدال طلا می‌رسد و با افتخار در وسط هیأت متشکل از بانوان و آقایان ایستاده و خوشحالی می‌کند. یکی از مسئولین ورزشی در تماسی با سرپرست تیم به حجاب ورزشکار مدال گرفته، اعتراض کرده و خواستار اصلاح حجاب و رعایت پوشش مصوب در وزارت ارشاد شده است و بعد از آن هم داور مرد!! ایرانی در مسابقه فینال، تیم را به دلیل رعایت حجاب! بازنده اعلام کرده است. اما جالب این جا است که دبیر کمیته المپیک و دبیر فدراسون کاراته نسبت به مسئولی که تذکر داده شاکی هستند و او را از عوامل بازنده شدن می‌دانند!
 
در تصاویر دیگری که از مسابقات کشورهای اسلامی! توسط خبرگزاری‌های داخلی مخابره شده هم موارد تاسف بار دیگری به چشم می‌خورد، از جمله: دونده زن ایرانی با وجود رعایت کامل حجاب در هنگام پیروزی برای جشن گرفتن پرچم ایران را همراه با دونده مرد! ایرانی ـ که لباس مسابقه به تن دارد! ـ در دست گرفته و عکس یادگاری می‌اندازد.
 
در تصاویر دیگر ورزشکاران مرد ایرانی با حضور در هنگام مسابقات بانوان! به تشویق آنها می پردازند و ظاهرا چون در خارج از کشور است جایز شده است!! و ظاهرا این کار بالعکس نیز صورت گرفته است.
 
 در تصویر دیگری که مخابره شده ورزشکار زن و مرد تیم پومسه ایران به طور همزمان در حال هنرنمایی هستند! که نشانه تمرین‌های مشترک ورزشکاران زن و مرد در این رشته هم است! که اگر اینطور است وا اسفا...
 
چندی قبل هم  خانم ورزشکاری در موقع اهدای مدال با حجاب چادر حاضر شده و مورد تقدیر هم قرار گرفت اما نکته قابل تاسف این بود که همین خانم در یکی از بازی‌ها به هیچ وجه حجاب کامل را رعایت نکرده بود و معلوم نیست این دوگانگی در هنگام مسابقه و اهدای جوایز جای چه تقدیری دارد؟ چرا اینقدر ساده از این مسایل عبور شده است؟ آیا در مملکت شیعی ایران و این گونه رعایت حجاب جای افتخار دارد؟ 
 
باید اذعان کرد که ورزش قهرمانی بانوان از همان ابتدای طرح آن توسط بعضی از افراد خاص!! با واکنش‌های منفی بسیاری از متدینین مواجه شد و  از همان هنگام که در ابتدا به بهانه فراهم شدن فضای ورزش برای سلامتی بیشتر بانوان! به این مساله دامن زده می شد بسیاری از بزرگان دینی این روزها را پیش بینی کرده بودند، اما آنچه باعث تاسف است سکوت اکثریت مطلق فرهیختگان و سکوت بدون توجیه کمیسیون فرهنگی مجلس در حال حاضر است که با وجود افراد روحانی و مومن به راحتی از این آسیب بزرگ می گذرند! همین بزرگوارانی که برای نیاوردن چند مدال طلا و یا در شرایطی که  احتمال عدم راهیابی تیم ملی فوتبال به جام جهانی جلسات مختلفی گذاشته اند، در این قضیه هیچ حرکتی نمی کنند.
 
در این جا از مسوولین محترم چند سوال ساده باید کرد:
 
الف: آیا مدال قهرمانی از رعایت واجبات دینی مهم‌تر است؟
 
ب: آیا بر اساس فتوای مراجع معظم تقلید بانوان می توانند در حضور آقایان ورزش کنند؟
 
ج: آیا عدم پخش مسابقان بانوان و در عین حال اجازه به ورزشکاران زن برای حضور در استادیوم‌هایی که پر از تماشگرمرد است، ریاکاری و بی احترامی به مردم نیست؟ اگر از لحاظ شرعی ایرادی ندارد پس درب ورزشگاه ها ی داخلی  را هم بر روی مردان باز کنید که به دیدن مسابقات خانمها بروند و به تشو یقشان!! بپردازند.
 
د. آیا برگزاری مسابقات ورزشی مانند کبدی برای بانوان  آنهم در حضور آقایان و با داورهای مرد در کشورهای دیگر از لحاظ شرعی بلا اشکال است؟ می توانید به تصاویر مربوط به این ورزش نگاه کنید و خود قضاوت کنید که برای آن که به مدال های ورزشی برسیم در حال از دست دادن چه چیزهایی هستیم و چشم خود را بر روی چه حقایقی بسته ایم.
 
و. آیا فریاد و جیغ و پریدن در هم بغل همدیگر دختران ایرانی بعد از گل زدن در مسابقات فوتبال در حضور مردان، مشروع ومطالق با عفاف زن مسلمان شیعه  است؟
 
و سوال آخر: اگر این موارد اشکال ندارد پس اینهمه دعوا برسر اجرا یا عدم اجرای طرح گشت ارشاد برای چیست؟ آیا همه هیاهوهای فصلی در مورد مساله حجاب برای ساکت کردن اعتراض متدینین هست و لاغیر؟!
 
در پایان و با وجود آن که ابعاد مشکلات ورزش قهرمانی بانوان بسیار بیشتر از این چند مورد مطرح شده است اما بنا به رعایت مصلحت!! به همین حد بسنده می‌کنم و تنها یادآوری می‌کنم که این مساله بغرنج هنوز هم به سادگی و با تدبیر و اعتدال! قابل حل است اما اگر هر چه سریعتر برای ورزش بانوان و مسائل شرعی پیرامون آن فکری نشود روزهای بدتری در پیش خواهد بود و آن جاست که از افتخار به قهرمانان ملی که یا حسین(ع) و یا ابالفضل‌گو بودند باید به قهرمانان بدحجاب و بی‌حجابمان افتخار کنیم!
 
والعاقبة للمتقین
* مرکز بررسی‌های اسلامی قم
طبقه بندی: شیعه، حجاب و عفاف،
[ شنبه 6 مهر 1392 ] [ 10:14 ب.ظ ] [ منتظران حضرت ] [ نظرات() ]

دیپلمات ارشد ژاپن به زیارت امیرالمؤمنین رفتند

این دیپلمات ژاپنی علاوه بر زیارت ضریح مبارک حضرت علی علیه السلام، از قسمت های مختلف حرم مطهر نیز دیدن کرد و با آثار تاریخی آن آشنا شد.
به گزارش شیعه آنلاین، اخبار رسیده از شهر نجف أشرف حاکی از آن است که یک دیپلمات ارشد از سفارت ژاپن در بغداد پایتخت عراق که به شهر نجف سفر کرده بود، به زیارت حرم مطهر امیرالمؤمنین علی علیه السلام رفت.

گفته می شود این دیپلمات ارشد، "یوجیدا آساکی" معاون سفیر ژاپن در عراق بود. این اولین بار است که یک هیئت ژاپنی به زیارت حرم مطهر علی علیه السلام می رود.

در همین راستا "فائق الشمری" مسئول روابط عمومی و اطلاع رسانی آستان مقدس امیرالمؤمنین علیه السلام گفت: این دیپلمات ژاپنی علاوه بر زیارت ضریح مبارک حضرت علی علیه السلام، از قسمت های مختلف حرم مطهر نیز دیدن کرد و با آثار تاریخی آن آشنا شد.

الشمری همچنین افزود: "یوجیدا آساکی" در پایان این زیارت، زیارتش را بسیار مفید، روحانی، معنوی و به یاد ماندنی توصیف کرد و گفت "تمدن و آثار تاریخی این حرم مقدس بنده را جذب خود کرد. از دست اندرکاران این مکان مقدس بخاطر راهنمایی بنده بسیار سپاسگذارم.


طبقه بندی: امام علی(ع)،
[ شنبه 6 مهر 1392 ] [ 10:13 ب.ظ ] [ منتظران حضرت ] [ نظرات() ]

تخریب قبر یک صحابی در بحرین
حضرت علی علیه السلام صعصعه را "خطیب الشحشح" نامید و عمر بن خطاب هم به او گفته بود «أنت منی وأنا منک» تو از من هستی و من از تو هستم.
به گزارش شیعه آنلاین، رسانه های عرب زبان بحرین، از تخریب کامل قبر صحابی جلیل القدر "صعصعة بن صوحان العبدی" که در زمان حضرت علی علیه السلام زندگی می کرد، خبر دادند.

این رسانه ها در مورد علت تخریب قبر این صحابی، مطلبی بیان نکرده اند اما به نظر می رسد رژیم جنایتکار و دیکتاتوری آل خلیفه که در دو سال گذشته ده ها مسجد، حسینیه، نمازخانه و هیئت های وابسته به شیعیان را تخریب و با خاک یکسان کرده، همچنان به اینگونه اقدامات ضد دینی خود ادامه می دهد.

گفتنی است "صعصعة" در سال 24 قبل از هجرت پیامبر، در جزیره تاروت در شرق استان قطیف در شرق حجاز متولد شد اما در سنین نوجوانی از آنجا به بصره و سپس کوفه که محل حکومت حضرت علی علیه السلام بود، هجرت کرد.

شایان ذکر است، حضرت امام جعفر صادق علیه السلام در روایتی در شرح حال "صعصعة بن صوحان العبدی" فرموده اند: «وما کان مع أمیر المؤمنین (ع) من یعرف حقه إلا صعصعة وأصحابه» هیچ فردی با امیرالمومنین علیه السلام نبود که شأن و منزلت ایشان را بداند مگر صعصعه و دوستانش.

قابل ذکر است حضرت علی علیه السلام صعصعه را "خطیب الشحشح" نامید و عمر بن خطاب هم به او گفته بود «أنت منی وأنا منک» تو از من هستی و من از تو هستم.

اما عقیل برادر حضرت علی علیه السلام در شأن صعصعه گفت: «صعصعة عظیم الشأن قلیل النظیر» صعصعه عظیم الشأن و کم نظیر است.
طبقه بندی: امام علی(ع)،
[ پنجشنبه 4 مهر 1392 ] [ 07:16 ب.ظ ] [ منتظران حضرت ] [ نظرات() ]

بزرگترین مراسم دعای کمیل زائران ایرانی امشب در مدینه منوره برگزار می‌شود
معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت در گفت‌وگو با فارس:

معاون حج و عمره سازمان حج و زیارت گفت: بزرگترین مراسم دعای کمیل زائران ایرانی امشب با حضور 14 هزار و 483 نفر در جوار حرم پیامبراسلام(ص) برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: بزرگترین مراسم دعای کمیل زائران ایرانی امشب در مدینه منوره برگزار می‌شود

غلامرضا رضایی در گفت‌و گو با خبرنگار جامعه فارس گفت: تا آخر وقت روز گذشته 27 هزار و 805 زائر اعزامی از کشورمان به مکه و مدینه مشرف شده‌اند.

وی ادامه داد: آخرین آماری که از تعداد زائران در مدینه وجود دارد 14 هزار و 483 نفر است که می‌توان گفت بیشترین آمار زائرانی است که در مدینه حضور دارند و امشب نیز برزگترین دعای کمیل زائران ایرانی با حضور این زائران در جوار حرم پیامبر اسلام(ص) برگزار می‌شود.

معاون حج و عمره سازمان حج تصریح کرد: در روز 10 مهر اعزام های مدینه قبل تمام می‌شود و از روز 11 تا 17 مهر پرواز‌های مدینه بعد به فرودگاه جده انجام می‌شود و خوشبختانه به جز پرواز زائران کرمانی بقیه پروازها با حدود 10 تا 20 دقیقه تأخیر انجام شد که در پروازها این مقدار تأخیر امری طبیعی است.

رضایی ادامه داد: تا کنون خوشبختانه مشکلی برای زائران در مکه و مدینه وجود نداشته است و «پزشک مجموعه» نیز که یکی از نوآوری‌ها در حج امسال بوده است تاکنون توانسته رضایت زائران را به همراه داشته باشد و بر اساس آخرین گزارش‌ها زائران ایرانی از خدمات رسانی پزشک مجموعه در مدینه منوره تا کنون راضی بوده‌اند.

طبقه بندی: پیامبر اکرم(ص)، ماه ذیحجه، اماکن مذهبی،
[ پنجشنبه 4 مهر 1392 ] [ 07:08 ب.ظ ] [ منتظران حضرت ] [ نظرات() ]

ملت ایران با فداکاری، صبر و گذشت ایثارگران توانست به قله‌های عزت برسد
پیام رهبر معظم انقلاب به‌مناسبت روز تجلیل از شهیدان و ایثارگران

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تاکید کردند: ملت ایران با فداکاری شهیدان و با صبر و پایداری آزادگان و جانبازان و با گذشت و بزرگواری خانواده‌های آنان توانست خود را به قله‌های عزت برساند.

خبرگزاری فارس: ملت ایران با فداکاری، صبر و گذشت ایثارگران توانست به قله‌های عزت برسد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (پنجشنبه) به‌مناسبت هفته دفاع مقدس و روز تجلیل از شهیدان و ایثارگران، پیامی صادر کردند.

متن این پیام که همزمان با مراسم غبار روبى، عطرافشانى و گلباران مزار شهیدان در سراسر کشور از سوی حجت الاسلام و المسلمین شهیدی محلاتی نماینده ولى فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران در گلزار شهدای بهشت زهرای تهران قرائت شد، بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

بزرگداشت شهیدان و تکریم نام آن بزرگمردان، بیش از خود آنان، ملتی را که این گوهرهای ناب را در درون خود پرورانده است، سرافراز می‌سازد.

ما با این تکریم، منتّی بر آنان نداریم؛ آنانند که با درخشش خود، ما را سرافراز و درخشان کردند و بر ما منت نهادند.

ملت ایران با فداکاری شهیدانش و با صبر و پایداری آزادگان و جانبازانش، و با گذشت و بزرگواری خاندانهای آنان، توانست خود را به قله‌های عزت برساند و راه روشن خود به سوی آینده را بگشاید.

سلام خداوند و فرشتگان و پاکان عالم بر شهیدان و جانبازان و آزادگان و خانواده های صبور و فداکار آنان.

سید علی خامنه‌ای

4/مهر/1392

طبقه بندی: شهدا، امام خامنه ای،
[ پنجشنبه 4 مهر 1392 ] [ 07:08 ب.ظ ] [ منتظران حضرت ] [ نظرات() ]

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات