تبلیغات
منتظران حضرت - آیا مولوی عبدالحمید "صحیح بخاری" نخوانده اند؟!

منتظران حضرت

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر اعوانه و انصاره و المستشهدین بین یدیه

آیا مولوی عبدالحمید "صحیح بخاری" نخوانده اند؟!
یا کتاب صحیح بخاری را مطالعه نکرده اند و یا اینکه مطالعه کرده و از محتوای آن اطلاع دارد اما به دلایل نامعلومی تمایل به بیان چنین روایتی ندارد بلکه آن را تغییر داده و مطالب نادرستی را در سخنرانی خود مطرح کرده است.
به گزارش شیعه آنلاین، مولوی «عبدالحمید اسماعیل زهی» امام جمعه زاهدان در یکی از سخنرانی های خود – که فیلم آن نیز موجود است – به طور آشکار در مورد ارتباط میان حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیه و خلفا، مطالب نادرست و دروغین مطرح کرده است.
مولوی عبدالحمید در سخنرانی خود می گوید: دور است از ساحت این بزرگان! هم از ساحت مقدس حضرت علی؛ و هم ساحت مقدس صحابه و از ساحت مقدس حضرت زهرا که ما چیزهایی را به آنها نسبت بدهیم که نه عقل بپذیرد و نه نقلی ثابت باشد! یک مسائل جزئیه در همان حیات در رابطه با میراث آن حضرت صلی الله علیه و سلم که حضرت زهرا مراجعه کردند و حضرت صدیق عرض کردند حدیثی را که آن حضرت فرمودند اموال من را بعد از من همان طور که من خرج و مخارج زن و بچه هام را پرداخت می کنم بدید و بقیه صدقه برای مومنین، مال عموم مردم هست و به عموم مردم بدید و همان سنت آن حضرت (ص) را من جاری می کنم، اختلاف سلیقه ایی پیدا شد و این اختلاف اختلافی نبود که به هر حال تا آخر بماند و این طور نبود بعضی مثلا بنویسند که قهر بودند! نخیر قهری نبوده..

     

     


گفتنی است جناب مولوی در حالی این مطالب را بیان کرده که اگر به کتاب صحیح بخاری چاپ دار ابن کثیر، جلد 3، صفحه 762، ح 3093، باب فرض الخمس، مراجعه کند، خواهد دید که روایتی در آنجا وجود دارد که با این اظهارات مولوی کاملا در تناقض است.

در آن روایت آمده: "فاطمه دختر رسول خدا، بر أبوبکر غضب کرد و با او قهر کرد و این ناراحتی ادامه داشت تا از دنیا رفت."

اکنون می توان نتیجه گرفت جناب مولوی که شخصیتی سرشناس در میان اهل سنت ایران به شمار می رود و مدیریت مدرسه دارالعلوم زاهدان، که بزرگترین مرکز دینی اهل سنت در ایران است و همچنین رهبر اهل سنت در شرق کشور شناخته می شود، یا کتاب صحیح بخاری را مطالعه نکرده اند و یا اینکه مطالعه کرده و از محتوای آن اطلاع دارد اما به دلایل نامعلومی تمایل به بیان چنین روایتی ندارد بلکه آن را تغییر داده و مطالب نادرستی را در سخنرانی خود مطرح کرده است.

علاقمندان با مراجعه به آدرس اینترنتی www.aparat.com/v/CAGeL می توانند کیلیپ سخنرانی جناب مولوی عبدالحمید در این باره را مشاهده کنند.
طبقه بندی: اعتقادات شیعه، حضرت فاطمه(س)، فرقه ها و ادیان،
[ پنجشنبه 25 اردیبهشت 1393 ] [ 10:46 ق.ظ ] [ منتظران حضرت ] [ نظرات() ]