تبلیغات
منتظران حضرت - گلباران حرم مطهر امام اول شیعیان با ۹ هزار شاخه گل

منتظران حضرت

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر اعوانه و انصاره و المستشهدین بین یدیه

گلباران حرم مطهر امام اول شیعیان با ۹ هزار شاخه گل

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات فارس گفت: برای هفتمین سال پیاپی حرم مطهر حضرت علی(ع) در آستانه ولادت باسعادت ایشان با 9 هزار شاخه گل گلباران می‌شود.

به گزارش ادیان نیوز، جابر مهد‌ی‌یار رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات فارس در یک نشست خبری گفت: در شب ولادت آن حضرت مردم استان فارس با ۹ هزار شاخه گل طبیعی شامل گل‌های لیلیوم، آنتریوم، رز، گلایل، داوودی و شمشاد، حرم مطهر آن حضرت را گلباران می‌کنند‌.

گلباران حرم مطهر امام اول شیعیان با 9 هزار شاخه گلوی با اشاره به طرح توسع حرم مطهر حضرت علی(ع) و آغاز عملیات اجرایی صحن حضرت زهرا(س) گفت: صحن مطهر حضرت زهرا(س) در جوار حرم حضرت علی(ع) با ۲۱۸ هزار متر مربع زیر بنا، دارای فضاهای متعدد در حال اجراست و اسکلت های صحن تا پایان سال اجرایی می‌شود.

وی حجم کار بالای مهندسی و معماری در صحن حضرت زهرا(س) را بی‌نظیر خواند و افزود‌: بکار‌گیری انواع و اقسام هنرها در صحن مطهر حضرت زهرا (س) شامل سه هزار ستون سنگی، هزارو ۲۰۰ گنبد کوچک روی بام‌ها و ۱۸ هواساز و اتصال حرم مطهر به بحر نجف نشان از بی نظیر بودن کار دارد‌.

مهد‌ی‌یار، هنر شیرازی را در همه فعالیت‌های عتبات قابل ملاحظه و مشاهده خواند و افزود: امروز در همه حرم‌ها آثار هنرمندان فارسی و شیرازی مشخص است و اکنون نیز هنرمندان درودگر، قلم‌زن و خاتم‌ساز شیراز، برای پروژه‌های صحن حضرت زهرا(س) آمادگی کامل دارند.

نماینده آیت‌الله ایمانی در ستاد بازسازی عتبات عالیات فارس همچنین از کمک‌های بی دریغ مردم فارس به صحن حضرت زهرا(س) خبر داد و افزود: امروز در فارس معدن‌داران و سنگ‌بری‌ها به این حوزه ورود کرده و مشارکت خوبی داشته‌اند.

وی گفت:‌ سال گذشته ۱۰ هزار تن سنگ تامین شده و امسال هم ۱۰ هزار تن سنگ دیگر هم تأمین خواهد شد.

مهد‌ی‌یار در ادامه به ساخت و سازهای انجام شده در کربلای معلی اشاره و اضافه کرد: در کربلای معلی سنگ‌کاری، ساخت درب‌های طلاو نقره ، مفروش کردن حرم‌ها، مسقف کردن و تجهیز حرم‌ها به سیستم‌های نور و صوت، به نتیجه رسیده است.

وی با اشاره به توسعه حرم مطهر امام حسین (ع) در کربلا گفت: برای آرامش و آسایش زائرین صحن‌های جدیدی در حال احداث است که مردم در این امر نیز مشارکت گسترده دارند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات فارس همچنین گفت: در کاظمین بازسازی در حال انجام است. ساخت و نصب سه درب طلا توسط مردم استان فارس که باعث رونق حرم مطهر خواهد بود و به صحن امام رضا (ع) متعلق است، همچون نگینی در شهر کاظمین می‌درخشد.

وی در ادامه با تأکید بر این که موضوع بازسازی حرم‌های مطهر حاصل اعتماد مردمی است، گفت: تمامی افرادی که بخواهند در ساخت صحن‌های مطهر هزینه متقبل شوند، برای آنان به اندازه هر متر مربعی که می‌پذیرند، سند افتخار صادر می‌کنیم.

مهد‌ی‌یار با اشاره به وضعیت سامراء گفت: امروز شاهدیم که سامراء بهتر از گذشته در حال توسعه است و گروه‌های تکفیری هرچه بخواهند جلوی این حرکت را بگیرند، موفق نخواهند بود.

وی پیش‌بینی کرد که شهریورماه امسال از گنبد حرم مطهر امامین عسگریین(ع) در سامراء رونمایی و ضریح و صندوق‌های حرم مطهر نصب شود و گفت: ساخت خیمه‌گاه حضرت عباس(ع) با مشارکت استان بوشهر نیز از دیگر فعالیت‌های ستاد بازسازی عتبات عالیات فارس است، همچنین هنرمندان درودگر و خاتم‌ساز فارسی در خراسان رضوی و در جوار حرم مطهر حضرت ثامن الحجج(ع) مشغول ساخت صندوق‌های خاتم هستند.

مهدی‌یار با بیان اینکه سیستم مالی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان فارس، تابع سیستم مالی مرکز است، گفت: در فارس هر فرد و دستگاهی بخواهد از چگونگی ساخت و سازها مطلع شود می‌تواند به مرکز مراجعه کند و از روند هزینه‌ها اطلاع کسب کند، تمام آنچه که مردم در اختیار ما قرار داده و می‌دهند، در مسیر نذر هزینه شده و می‌شود.

منبع: ابنا

طبقه بندی: امام علی(ع)،
[ دوشنبه 22 اردیبهشت 1393 ] [ 09:18 ب.ظ ] [ منتظران حضرت ] [ نظرات() ]