تبلیغات
منتظران حضرت - مراقبات ماه رجب

منتظران حضرت

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر اعوانه و انصاره و المستشهدین بین یدیه

مراقبات ماه رجب


عجیب تر از این دیده ای که خالق مخلوق را برای همنشینی خود بخواند ولی مخلوق اجابت نکند و در حالیکه مولا مناجات بنده و انس او را دوست دارد، بنده از قبول عنایت او خودداری کند.

به گزارش ادیان نیوز، یکی از مراقبتهای مهم در این ماه به یاد داشتن حدیث “ملک داعی” می باشد که از پیامبر (ص) روایت شده است. ایشان فرمودند:

“خدای متعال در آسمان هفتم فرشته ای را قرار داده است که “داعی” گفته میشود. هنگامی که ماه رجب آید، این فرشته، در هر شب این ماه تا صبح گوید: خوشا به حال تسبیح کنندگان خدا، خوشا به حال فرمانبرداران خدا. خدای متعال میفرماید: همنشین کسی هستم که با من همنشینی کند، فرمانبردار کسی هستم که فرمانبردارم باشد و بخشنده خواهان بخشایش هستم.

ماه ماه من، بنده بنده من و رحمت رحمت من است. هرکسی در این ماه من را بخواند او را اجابت میکنم و هرکس از من بخواهد به او میدهم و هرکس از من هدایت بخواهد او را هدایت میکنم. این ماه را رشته ای بین خود و بندگانم قرار دادم که هرکس آن را بگیرد به من می رسد.”

و عجیب تر از این دیده ای که خالق مخلوق را برای همنشینی خود بخواند ولی مخلوق اجابت نکند و در حالیکه مولا مناجات بنده و انس او را دوست دارد، بنده از قبول عنایت او خودداری کند.

منبع : جام نیوز

طبقه بندی: ماه رجب،
[ چهارشنبه 10 اردیبهشت 1393 ] [ 01:39 ب.ظ ] [ منتظران حضرت ] [ نظرات() ]