تبلیغات
منتظران حضرت - پخش نخستین مستند درباره قبرستان بقیع

منتظران حضرت

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر اعوانه و انصاره و المستشهدین بین یدیه

پخش نخستین مستند درباره قبرستان بقیع

پخش نخستین مستند درباره قبرستان بقیع

بهشت ماندنی است نخستین مستند تاریخی و پژوهشی در خصوص تخریب قبرستان بقیع است كه از رسانه ملی برای اولین بار پخش خواهد شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، وهابیون در سال ۱۳۴۴ و همچنین كمی قبل‌تر از آن اثری از گنبد‌ها و بارگاه‌های بزرگان دین چه در مدینه و چه در مكه و یا هر جای دیگری كه به آن دسترسی داشتند باقی نگذاشتند. این روند تخریب هیچ گاه متوقف نشد به شكلی كه تا همین امروز نیز ادامه داشته است تخریب و ویرانی از بناها و قبور مطهر شروع شد، اما بعدها انحراف و تخریب به باورهای دینی رسید تكفیری‌های پلید، متحجر، عقب مانده و خرافی تمام تلاش خود را كردند تا از اسلام چهره ای زشت، كریه و خشن نمایش دهند برای بیننده خارج از دایره اسلام چهره زیبا و دلنشین مكتب مطهر اهل بیت علیهم السلام و چهره نامبارك تروریسم حاضر در كشورهای مختلف منطقه همه به نام اسلام و مسلمانی دیده می‌شود چیزی كه قدرت‌های سلطه گر به دنبال آن بوده و هستند.

در این میان اعتقادات اهل سنت در هیچ وجهی مشابه با نظرات وهابیون نیست تا جایی كه وهابیون صدمات بسیاری را نیز به اهل سنت وارد ساخته اند. شاید به ظاهر وهابیون گنبدها و حرم‌های بزرگان دین را تخریب و نابود می‌كنند اما این مقابر و مشاهد نزد تمامی مسلمانان برای همیشه حرم و قطعه ای از بهشت هستند و بهشت همیشه ماندنی است.

در همین جهت، فیلم مستند «بهشت ماندنی است» با موضوع تخریب قبرستان بقیع، به كارگردانی احمد ابراهیمی و مهرداد طاهری تهیه شده است كه در روز جمعه ۲۵ مرداد ماه ساعت ۱۴ از شبكه سوم سیما پخش خواهد شد. این مستند با روایتی پژوهشی و تاریخی، فاجعه تخریب و هدم قبرستان بقیع توسط وهابیون را روایت می‌كند. در این فیلم با حجت الاسلام و المسلمین سید علی قاضی عسكر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و محمد مهدی صاحب الفصول مصاحبه شده و همچنین تصاویر و اطلاعات جدیدی در خصوص فاجعه تخریب ارائه می‌شود. عوامل اصلی این مستند عبارتند از، تصویربرداران: حمید خدایی و احمد شیرینزاد گویندگان: میثم آقابیگی، مجید نظیمی آرانی و میثم نمكی آرانی تدوین و گرافیك: میرحسن سید نظری كارگردانان: احمد ابراهیمی و مهرداد طاهری تهیه كننده: مهرداد طاهری

«بهشت ماندنی است» نخستین مستند تاریخی و پژوهشی در خصوص تخریب قبرستان بقیع است كه از رسانه ملی برای اولین بار پخش خواهد شد.
طبقه بندی: اماکن مذهبی،
[ پنجشنبه 24 مرداد 1392 ] [ 02:31 ب.ظ ] [ منتظران حضرت ] [ نظرات() ]