منتظران حضرت

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر اعوانه و انصاره و المستشهدین بین یدیه

حدود

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: تا آنجا که می‏توانید حدود (شرعی و مجازات‏ها) را از مسلمانان دور کنید؛ زیرا که خطای پیشوا در عفو بهتر از خطای او در کیفر است.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: حدود را با شبهات دفع نمایید (با طرح شبهه از ثبوت حد ممانعت کنید) و لغزش‏های بزرگان را مادامی که به حدی از حدود الهی منجر نشده، ببخشید.

جاری کردن حدود

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: قانون و حدود الهی را درباره بیگانه و نزدیک برپا دارید و در راه خدا سرزنش دیگران شما را ملول نسازد.

ترغیب به اجرای حدود

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: اجرای یک حد شرعی در زمین برای مردم مفیدتر از چهل روز باریدن است.

سخن

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: ای مردم! هر چیزی (حکمی) از ناحیه من برای شما نقل شد؛ اگر موافق کتاب خدا بود، آن را من گفته‏ام ولی اگر مخالف کتاب خدا بود، آن را من نگفته‏ام.

آفت سخن

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: سرکشی آفت شجاعت، تفاخر آفت شرافت (فامیلی) منّت آفت گشاده دستی، خودپسندی آفت زیبایی، دروغ آفت سخن، فراموشی آفت دانش، سفاهت آفت بردباری، اسراف آفت بخشش و هوس آفت دین‏داری است.

تشویق به حفظ حدیث

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: خداوند رحمت کند کسی را که سخنی از ما بشنود و آن را حفظ کند سپس آن را به کسی رساند که بیشتر از او، آن را حفظ می‏نماید.

بهترین هدیه

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: بهترین هدیه‏ها، سخنی از سخنان حکمت‏آمیز است.

محدث

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: خداوند یاری می‏کند کسی را که از ما چیزی بشنود و همان طوری که شنیده به دیگران برساند.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: خداوند یاری می‏کند کسی را که از ما سخنی را بشنود و آن را به خاطر بسپارد تا این که به دیگری برساند. و چه بسیارند کسانی که دانایی را به داناتر از خود رسانند. و چه بسیارند عامل دانایی که خود دانا نیستند.

بهــــــــــــشتیان

منبع: کتابخانه پیامبر اعظم، مدینة العلم

WWW.Beheshtiyan.mihanblog.com
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic