منتظران حضرت

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر اعوانه و انصاره و المستشهدین بین یدیه

دوزخ (بخش دوم)

آنچه دور می کند از آتش

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: چهار ویژگی است که خدای تعالی دارندگان آن را از آتش جهنم و شر شیطان باز می‏دارد: آن که هنگام رغبت، بیم، شهوت و غضب، بر نفس خویش مسلّط باشد.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: کسی به بهشت می‏رود که آرزویش می‏کند و کسی از جهنم اجتناب می‏کند که از آن بیم دارد و خداوند به کسی رحم می‏نماید که او نیز رحم کند.

کسانی که از آتش جهنم پوشانده نمی شوند

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: سه کس از آتش جهنم پوشانده نمی‏شوند: منت‏گذار، عاق پدر و مادر؛ و شراب خوار.

کسی که آتش جهنم بر او حرام می‏شود

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: خدای تعالی کسی را که ذکر «لااله‏الاالله» را صرفاً به قصد (خشنودی) خدا بگوید، بر آتش جهنم حرام نموده است.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: آتش جهنم، جز سجده گاه، تمام بدن آدمیزاد را می‏سوزاند؛ زیرا خداوند عزّوجلّ سوزاندن سجده گاه را بر آتش جهنم حرام فرموده است.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: جهنم بر چشمی که از ترس خدا بگرید؛ در راه خدا بیدار ماند؛ از محرمات الهی پوشانده شود؛ یا در راه خدا در آید، حرام است.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: دو چشم را آتش جهنم هرگز نمی‏سوزاند: چشمی که از ترس خدا بگرید وچشمی که شبانه درراه‏خدانگهبانی دهد.

کسی که از آتش بیرون می آید

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: اما جهنمیانی که در آتش جاودانه‏اند، مرگ و زندگی برای آنان معنی ندارد ولی کسانی که به خاطر گناهانشان در آتش افتاده‏اند؛ آتش جهنم آنان را می‏میراند تا این که ذغال شوند، آن گاه درباره ایشان اجازه شفاعت داده می‏شود، سپس گروه گروه آنان را آورده و بر کنار نهرهای بهشتی می‏افکنند، آن گاه ندا می‏دهند: ای اهل بهشت! بر آنان (آب) بپاشید. در نتیجه، آنان همانند دانه‏ای که در گذرگاه سیل بوده از نو می‏رویند.

بهــــــــــــشتیان

منبع: کتابخانه پیامبر اعظم، مدینة العلم

WWW.Beheshtiyan.mihanblog.com
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic