منتظران حضرت

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر اعوانه و انصاره و المستشهدین بین یدیه

تقوا (بخش اول)

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: محبوب‏ترین بندگان نزد خدا، پرهیزکاران گمنامند.

پیامبر خداصلی الله علیه وآله: حیا، مایه زینت؛ تقوا، مایه بزرگی؛ بهترین سواری، شکیبایی؛ و انتظار گشایش از ناحیه خداوند عزّوجلّ، عبادت است.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: خداوند، تقوا را توشه راهت سازد؛ گناهت را ببخشاید؛ و هر جا هستی خوبی را برایت آسان گرداند.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: هر که را تقوا روزی شود، خیر دنیا و آخرت روزی‏اش شده است.

تشویق به داشتن تقوا

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: در سختی و راحتی، از خدا بترس.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: خدا ترس باش، و هیچ کار نیکی را کوچک مشمار، هر چند خالی نمودن (آب) سطل در ظرف تشنه باشد و با برادر دینی‏ات با چهره گشاده دیدار کن.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: هر جا هستی، خدا ترس باش، و در پی گناه، نیکی کن تا آن را محو کند و با مردم، خوش اخلاق و نیکو رفتار باش.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: در کار نهان و آشکارت، تو را به ترس از خدای تعالی سفارش می‏نمایم. و هر گاه بدی کردی، (به دنبال آن) نیکی کن. و از کسی چیزی درخواست نکن. و امانت نگیر. و بین دو نفر قضاوت نکن.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: از خدا بترس؛ زیرا تقوای الهی، دربردارنده همه نیکی‏هاست.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: به قدر طاقت، تقوای الهی پیشه کن. و خدا را نزد هر سنگ و درختی یاد کن. و هر گاه گناهی از تو سر زد، بلافاصله توبه کن: توبه پنهانی در برابر گناه پنهانی و توبه آشکار در برابر گناه آشکار.

پرهیزگارترین مردم

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: پرهیزکارتر از همه مردم کسی است که در نفع و ضررش، حق را بگوید.

بهترین شما نزد خداوند با تقواترین شماست

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: بنگر (و بدان) که تو جز به واسطه تقوا و پرهیزکاری بر هیچ سرخ پوست و سیاه پوستی برتری نداری.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: ای مردم! پروردگارتان یکی و پدرتان یکی، همه شما از آدم و آدم نیز از خاک آفریده شده است. همانا بزرگوارترین شما، پرهیزکارترین شماست، هیچ عربی بر عجمی برتری ندارد مگر به پرهیزکاری.

بهــــــــــــشتیان

منبع: کتابخانه پیامبر اعظم، مدینة العلم

WWW.Beheshtiyan.mihanblog.com

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات