منتظران حضرت

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر اعوانه و انصاره و المستشهدین بین یدیه

بینش

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: کور آن نیست که دیده‏اش کور باشد، بلکه کور (واقعی) آن است که بینشش (چشم دل) کور باشد.

بغض و نفرت (بخش اول)

افراد مبغوض نزد خدا

افراد مبغوض نزد خدا

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: خدای تعالی چهار کس را دشمن دارد: فروشنده قسم خور، فقیر متکبر، پیر زنا کار و پیشوای ستمگر.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: خدای تعالی ثروتمند ستمکار، پیر نادان و فقیر متکبر را دشمن دارد.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: خدای تعالی کسی را که در برابر برادران دینی خود عبوس باشد، دشمن دارد.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: خدای تعالی کسی را که در دوران زندگی بخیل و نزدیک مرگ بخشنده باشد، دشمن دارد.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: خدای تعالی مؤمن بی‏خرد را دشمن دارد.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: خدای تعالی ناسزا و ناسزاگویی را دشمن دارد.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: خدای تعالی کسی را که در بین خاندان خود (پیر) هفتاد ساله است اما در رفتار و مرامش چون (جوان) بیست ساله باشد، دشمن دارد.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: خداوند، پیر زناکار، ثروتمند ستمکار و فقیر متکبر را دشمن دارد.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: خداوند سه کس را دوست و سه کس را دشمن دارد. اما سه نفری که خداوند عزّوجلّ آنان را دوست دارد: مردی که پیش گروهی آید و برای خدا از آنها چیزی درخواست کند نه به جهت خویشاوندی، ولی آنان امتناع ورزند آن گاه مردی مخفیانه به او چیزی عطا کند به طوری که جز خدا از آن باخبر نشود؛ گروهی شبانه راه سپارند تا این که وقتی خواب دوست داشتنی‏تر شد، همه سرهایشان را گذاشتند و خوابیدند. آن گاه یکی برخیزد و به من تقرب جوید و قرآن تلاوت کند؛ و مردی که با گروهی به جنگ رود وقتی با دشمن مواجه شدند، یارانش فرار کنند ولی او در مقابل دشمن سینه سپر کرده و بجنگد تا کشته شود یا این که پیروز گردد. و اما سه نفری که خداوند آنها را دشمن دارد: پیر زناکار؛ فقیر متکبر؛ و ثروتمند ستمکار است.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: خداوند سه کس را دوست و سه کس را دشمن دارد. (اما سه نفر اول): مردی به همراه گروهی با دشمن مواجه می‏شود و سینه‏اش را سپر آنان نماید تا این که کشته شود یا پیروزی نصیب یارانش کند؛ گروهی مسافرت می‏کنند تا این که در اثر طولانی شدن سفر به خواب می‏روند ولی یکی از آنان بیدار می‏ماند و مشغول نماز می‏شود تا به هنگام حرکت، یارانش را بیدار نماید؛ و مردی که همسایه‏اش به او آزار می‏رساند ولی او شکیبایی می‏ورزد تا این که مرگ یا سفر بین آنان جدایی افکند. و اما سه نفری خداوند آنان را دشمن دارد: تاجر قسم خوار؛ فقیر متکبر؛ و بخیل منت‏گذار است.

منفورترین مردم نزد خدا

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: منفورترین مردان در پیشگاه خداوند، دشمن کینه‏توز است.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: مبغوض‏ترین بندگان نزد خدا، شخص پلید و منفوری است که در مال و فرزند، مصیبتی بدو نرسیده باشد.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: همانا روز قیامت محبوب‏ترین مردم نزد خدای تعالی و نزدیک‏ترین آنها به خدا، پیشوای عادل است. و مبغوض‏ترین مردم نزد خدای تعالی و دورترین آنها از خدا، پیشوای ستمگر است.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: خدای تبارک و تعالی هر دانای به دنیا و نادان به آخرت را دشمن دارد.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: هشت گروه، منفورترین مخلوقات خدا در روز قیامت هستند: لعنت شدگان که همان دروغ‏گویانند؛ خیال‏پردازان که همان متکبرانند؛ آنان که دشمنی برادران (دینی) را در دل دارند ولی هنگام دیدارشان خوش رویی می‏کنند؛ آنان که دعوت به سوی خدا و رسول را به کندی پذیرند ولی هرگاه به سوی شیطان دعوت شوند، می‏شتابند؛ آنان که هر گاه به مطامع دنیا می‏رسند آن را با قسمهایشان هر چند به ناحق باشد، برای خود حلال می‏شمارند؛ سخن‏چینان؛ آنان که بین دوستان (برادران دینی) تفرقه بیاندازند؛ و ستمکارانی که دیگران را ضعیف می‏کنند و پر لغزشند که خداوند عزّوجلّ آنها را ناپاک می‏داند.

 بهــــــــــــشتیان

منبع: کتابخانه پیامبر اعظم، مدینة العلم

WWW.Beheshtiyan.mihanblog.com

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات