منتظران حضرت

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر اعوانه و انصاره و المستشهدین بین یدیه

سپاسگزاری

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: از نمعت‏های الهی، نیکو استفاده نمایید و آن را از خود مرانید؛ زیرا به ندرت اتفاق می‏افتد که نعمتِ از دست رفته، باز گردد.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: خدایا مرا سپاسگزار و شکیبا کن و در چشم خودم کوچک و در چشم دیگران بزرگ گردان.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: (در مسایل مادی) به پایین‏تر از خودتان بنگرید نه بالاتر؛ زیرا این کار روشی بهتر است در این که نعمت‏های الهی را کوچک نشمارید.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: هر که نیکی ببیند و پاداشی جز ستایش نیابد (که تلافی کند)، هر آینه شکر آن را به جا آورده است و هر که آن را پنهان نماید، هر آینه کفران نموده است.

حقیقت سپاسگزاری

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: گفتگو و ذکر نعمت‏های الهی، سپاس‏گزاری و ترک آن، کفران نعمت است. و هر کس شکر اندک را به جا نیاورد، (نعمت) بسیار را نیز سپاس نگزارد. و هر کس از مردم سپاس و قدردانی نکند، خداوند را نیز سپاس نگوید. وحدت مایه خیر و نیکی، و تفرقه مایه عذاب و بدبختی است.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: آشکار ساختن نعمت، سپاس‏گزاری آن است.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: هر که خوبی ببیند، باید آن را جبران کند و اگر توانایی نداشت، باید از او به نیکی یاد کند که اگر یادش کند، شکرش را به جا آورده است.

سپاس گزارترین مردم

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: سپاس گزارترین مردم کسی است که بیشتر، آنان را سپاس گزارد.

کسی که شکر مخلوق بجا نیاورد شکر خالق را بجا نیاورده است

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: هرگاه خداوند خیر کسی را به دست دیگری انجام دهد، اگر او را سپاس نگزارد، سپاس خدا را نیز به جا نیاورده است.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: آن که مردم را سپاس نگوید، خداوند را سپاس نگزارد.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: هر که از اندک سپاس‏گزاری نکند، از بسیار نیز سپاس نگزارد.

فایده سپاسگزاری

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: خداوند از بنده‏ای که بعد از خوردن و آشامیدن، خدا را سپاس گزارد، خشنود می‏گردد.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: سپاس بر نعمت مایه امنیت از زوال آن است.

نتیجه ترک سپاس گزاری

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: من درباره شما نسبت به نعمت‏ها بیشتر از گناهان بیم دارم. هان! نعمت‏هایی که شکرگزاری نمی‏گردند عوامل هلاکت قطعی هستند.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: هر که بر بنده‏ای نعمتی عطا کند ولی او سپاس نگزارد، (اگر) بر او نفرین کند، نفرینش پذیرفته می‏شود.

سپاس‏گزار

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: دو ویژگی در هر که باشد خداوند او را سپاس‏گزار و شکیبا رقم می‏زند. وگرنه، او را سپاس‏گزار و شکیبا رقم نمی‏زند؛ آن که درباره دینش به بالاتر از خود بنگرد و به او اقتدا نماید و درباره دنیایش به پایین‏تر از خود بنگرد و خداوند را به خاطر آن برتری ستایش نماید، خداوند او را سپاس‏گزار و شکیبا رقم می‏زند. و (اما) کسی که درباره دینش به پایین‏تر از خود و درباره دنیایش به بالاتر از خود بنگرد و نسبت به آنچه ندارد تاسف خورد، خداوند او را سپاس‏گزار و شکیبا رقم نمی‏زند.

پاداش سپاس‏گزار

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: غذاخور سپاسگزار، همانند روزه دار شکیبا پاداش دارد.

بهــــــــــــشتیان

منبع: کتابخانه پیامبر اعظم، مدینة العلم

WWW.Beheshtiyan.mihanblog.com


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic