منتظران حضرت

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر اعوانه و انصاره و المستشهدین بین یدیه

سیری

آثار سیری

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: سیرترین مردم دنیا، گرسنه‏ترین آنها در روز قیامت است.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: سیران این دنیا، گرسنگان آخرتند.

شبهه

وجوب فرو گذاشتن شبهات

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: حرام، روشن است و حلال نیز، روشن است. پس برای دست‏یابی به چیزهای بی‏شبهه، چیزهای شبهه‏ناک را رها کن.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: حلال روشن است و حرام نیز روشن است و میان آن دو، چیزهای شبهه‏ناک هستند که بسیاری از مردم آنها را نمی‏دانند: هر که از چیزهای شبهه‏ناک دوری کند. از آبرو و دینش مراقبت نموده است و هر که در شبهات افتاد، در حرام واقع می‏شود؛ مانند چوپانی که اطراف قرقگاه دیگری گوسفند می‏چراند که بیم آن می‏رود در قرق افتد. بدانید که برای هر پادشاهی قرقی است و قرق خدای تعالی در زمین، محرماتند. بدانید که در تن، پاره گوشتی است که اگر صحیح و سالم بود همه بدن سالم و اگر فاسد شد همه بدن فاسد می‏گردد و آن (پاره گوشت) قلب است.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: چیز شبهه‏ناک را برای دست‏یابی به چیزی که شبهه‏ناک نیست، رها کن؛ زیرا راستی، نجات‏بخش است.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: چیز شبهه‏ناک را برای دستیابی به چیز غیر شبهه‏ناک رها کن؛ زیرا آنچه را برای خدا رها کردی، از دست ندادی.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: چیز شبهه‏ناک را برای دستیابی به چیز غیر شبهه‏ناک رها کن؛ هر که اطراف قرق (گوسفند) بچراند، ممکن است در آن بیفتد.

بهــــــــــــشتیان

منبع: کتابخانه پیامبر اعظم، مدینة العلم

WWW.Beheshtiyan.mihanblog.com

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic