منتظران حضرت

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر اعوانه و انصاره و المستشهدین بین یدیه

انفاق

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: به گدا چیزی بده هر چند با اسب نزد تو آید و مزد کارگر را قبل از خشکیدن عرقش عطا کن.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: (خطاب به یک زنی فرمود:) بی حساب، انفاق کن وگرنه، خداوند نیز (نعمت‏هایش را) بر تو حساب می‏کند. و بخل ورزی نکن وگرنه، خداوند نیز بر تو بخل ورزد.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: بخشش کن و تنگ نگیر که بر تو تنگ گیرند.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: هر مسلمانی، مسلمان برهنه‏ای را بپوشاند، خدای تعالی او را از پارچه‏های سبز بهشتی می‏پوشاند. و هر مسلمانی، مسلمان گرسنه‏ای را سیر نماید، روز قیامت خدای تعالی او را از میوه‏های بهشتی اطعام می‏دهد. و هر مسلمانی، مسلمان تشنه‏ای را سیراب نماید، روز قیامت خدای تعالی به او از شراب سربسته بنوشاند.

انفاقی که بیشترین اجر را دارد

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: دیناری را در راه خدا، دیناری را برای آزاد کردن بنده‏ای؛ دیناری را به فقیر؛ و دیناری را به خاندان خود انفاق می‏کنی. اما (بدان) آنچه را به خاندان خود انفاق می‏نمایی، پاداشش بیشتر است.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: هر گاه خداوند به یکی از شما خیری ارزانی داشت، ابتدا آن را برای خود و خاندانش مصرف نماید.

تشویق به انفاق

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: دستها سه گونه است: دست خدا که از همه دستها بالاتر است، دست بخشنده که زیر دست خدا است و دست گدا که پایین‏تر است. بنابراین، بخشش کن و خود را وامانده ننما.

267. پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: خداوند رحمت کند کسی را که از زیادی در گفتار خودداری نماید و مازاد مالش را انفاق نماید.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: در دست فقیر، چیزی بگذار هر چند سُم سوخته باشد.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: هر آینه در راه خدا یک لقمه غذا دادن به برادر مسلمانی در نزد من از یک درهم صدقه دادن محبوب‏تر است و هر آینه در راه خدا یک درهم عطا کردن به برادر مسلمانی در نزد من از ده درهم صدقه محبوب‏تر است. و نیز ده درهم عطا کردن در نزد من از آزاد کردن یک بنده محبوب‏تر است.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: هر کدام از شما بتواند با جامه‏ای برادر مؤمنش را بپوشاند، این کار را انجام دهد.

نتیجه انفاق

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: خود را از آتش جهنم برحذر دارید هر چند با بخشش پاره خرمایی، اگر آن هم نبود پس با اهدای سخنی نیکو.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: خدای تعالی به خاطر یک لقمه نان و یک مشت خرما و مانند آن که به فقیر داده می‏شود، سه نفر را به بهشت می‏برد؛ صاحبخانه را که فرمان داده، زنی که آن را آماده ساخته و خادمی که آن را به کام فقیر رسانده است.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: عطا به مستمندان از مرگ بد محافظت می‏کند.

دعای ملائکه برای انفاق کننده

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: هرگز! خورشید طلوع نمی‏کند مگر این که دو فرشته از دو سوی آن می‏گویند: خدایا! انفاق کننده را زودتر عوض ده و بازدارنده (بخیل) را زودتر تلف رسان.

فضیلت انفاق در حال حیات

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: هر آینه اگر مرد در حیاتش یک درهم صدقه دهد، برای او از صدقه دادن یک صد درهم هنگام مرگ بهتر است.

ارزش انفاق هنگام سلامتی

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: درهمی را که مرد در حال سلامتی انفاق می‏کند، بهتر از آزاد کردن بنده به هنگام مرگ است.

بهــــــــــــشتیان

منبع: کتابخانه پیامبر اعظم، مدینة العلم

WWW.Beheshtiyan.mihanblog.com

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic