منتظران حضرت

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر اعوانه و انصاره و المستشهدین بین یدیه

رحمت

رحمت خدا

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: خدای تعالی رحمت را صد قسمت آفرید؛ نود و نه قسمت آن را نزد خود نگهداشت و یک قسمت را در بین همه خلق پراکنده ساخت. اگر کافر به همه رحمت‏های نزد خدا آگاه می‏شد، از رفتن به بهشت ناامید نمی‏گشت. و اگر مؤمن به (بزرگی) عذاب نزد خدا آگاه می‏شد، خود را از آتش جهنم درامان نمی‏دید.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: خدای تعالی زمانی که مخلوقات را آفرید، با دست (قدرت) خویش نوشت: بر من (واجب) است رحمت بر غضبم غلبه کند.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: خداوند، روزی که آسمان و زمین را آفرید، صد رحمت نیز آفرید که هر یک به اندازه مابین آسمان و زمین بود. یکی را در زمین قرار داد که به وسیله آن، مادر بر فرزندش و حیوانات و پرندگان به یکدیگر مهر می‏ورزند. و نود و نه رحمت را نگه داشت که روز قیامت آن یک رحمت را نیز به آنها بیفزاید تا (برای اهل قیامت) صد رحمت کامل گردد.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: خداوند رحمت را صد جزء قرار داد و نود و نه جزء آن را نزد خود نگه داشت و یک جزء باقی را بر زمین نازل فرمود که رحمت و مهربانی انسان ها به همدیگر از همین جزء سرچشمه می‏گیرد. حتی اسب سم خود را بلند می‏کند تا این که به فرزندش آسیب نرساند.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: رحمت در پیشگاه خداوند، صد جزء است؛ یک جزء آن را میان خلق تقسیم نموده و نود و نه جزء آن را تا روز قیامت به تاخیر انداخته است.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: اگر به ارزش و اندازه رحمت الهی آگاه بودید، بر آن اعتماد می‏نمودید.

خداوند رحمت را تعهد کرده است

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: خداوند هر چه آفریده، چیزی که بر آن غلبه کند را نیز آفریده است و رحمتش را برای غلبه بر غضبش آفریده است.

دور شدگان از رحمت خدا در روز قیامت

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: خداوند روز قیامت به دو کس نظر (رحمت) نمی‏کند؛ قطع کننده رحم و همسایه بد.

آنچه که رحمت را قطع می کند

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: بر قومی که در میانشان قاطع رحم باشد، رحمت نازل نمی‏گردد.

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: رحمت، جز از بدبخت، جدا نمی‏گردد.

بهــــــــــــشتیان

منبع: کتابخانه پیامبر اعظم، مدینة العلم

WWW.Beheshtiyan.mihanblog.com


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات