منتظران حضرت

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر اعوانه و انصاره و المستشهدین بین یدیه


به نام خدا


امام جعفر صادق(ع) فرمودند: همانا یکی از ملائکه از خداوند درخواست کرد که حرف های بندگان را بشنود. خداوند نیز این قدرت را به او داد و آن ملک تا روز قیامت به این کار مشغول است.

بی تردید هر یک از مؤمنین که صلوات بر محمّد صلی الله علیه و آله و سلّم بفرستد آن ملک به او گوید و بر تو نیز صلوات باد و سپس به رسول خدا بگوید فلان کس به تو درود فرستاد پیامبر نیز می فرماید: بر او درود و سلام باد.(عدّة الدّاعی/198).

رسول خدا(صلّی الله علیه و آله) فرمودند: آن کس که نماز بخواند ولی در آن نماز بر من و اهلبیتم صلوات نفرستد نمازش قبول نیست.(مستدرک الوسائل15/5).

راوی از امام کاظم(ع) درباره مهر السنة سؤال کرد و چگونه بر پانصد درهم مقرر شده است. فرمود: خدای تبارک و تعالی بر خود واجب کرده است که هر کس صد مرتبه الله اکبر،صد مرتبه الحمد الله، صد مرتبه سبحان الله، صد مرتبه الا إلا  الا الله و صد مرتبه اللهم صل علی محمّد و آل محمّد بگوید و سپس از خداوند تقاضای تزویج با حورالعین را بکند به همسری او زنانی از حور العین در آورد و این مهر حور العین است(و چون پنج ذکر هر کدام صد بار تکرار شده پس درباره ی زنان دنیایی نیز سنت است پانصد درهم مهر قرار داده شود).

امام صادق(ع) فرمودند: همانا بنده ای حاجتی به خدا دارد پس با حمد و ثنای خدا شروع کرده و آن قدر صلوات بر محمّد و آل محمد علیهم السلام می فرستد که حاجتش را فراموش می کند لکن خدای متعال بدون آن که او حاجتش را بخواهد به او عطا کند.

ادامه دارد...

منبع: کتاب درمان با قرآن و ذکر های مستحبی، نویسنده، شیخ احمد رضا آقا دادی، انتشارات شهید حسین فهمیده.سایت بهشتیان
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic