منتظران حضرت

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر اعوانه و انصاره و المستشهدین بین یدیه

به نام خدا


امام هشتم از قول پدران معصومش از امیر المؤمنین علیهم السلام روایت کرده است: که پیامبر خدا(صلّی الله علیه و آله ) فرمودند: هر کس که آخرین کلامش صلوات بر من و صلوات بر علی باشد داخل بهشت است.(وسائل الشیعه199/7.)

راوی وارد بر امام هشتم حضرت رضا(ع) شد حضرت از او پرسیدند معنی آیه«و هر گاه اسم پروردگار را ذکر کرد به نماز پرداخت» چیست؟ عرض کرد: یعنی هر گاه اسم خدا را ذکر کرد قیام کند و نماز خواند حضرت فرمودند: پس اینگونه خداوند چقدر سخت گرفته است(مگر می شود هر گاه نام خداذکر شد در همان حال بلافاصله به نماز ایستاد) راوی گفت: پس چگونه معنا می شود؟ فرمود: یعنی هر گاه اسم خدای متعال ذکر شد بر محمد و آل محمد صلوات فرستاد.(وصلی را به صلوات فرستاد معنا کردند مانند «ان الله و ملائکته یصلّون علی النبی» که صلوه به معنای صلوات است).(وسائل الشیعه 201/7...)

امام صادق(ع) فرمودند: پدرم امام باقر(ع) از مردی که به خانه خدا چسبیده بود شنید که می گفت: خدایا صلوات بر محمد بفرست پدرم فرمود: صلوات را ناقص نکن و به ما اهل بیت ظلم منما! بگو: خدایا بر محمد و اهلبیت محمد صلوات فرست.(معلوم می شود که اگر کسی در صلوات رسول خدا را ذکر کند و آل او را نگوید به اهلبیت ظلم کرده است).
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic