منتظران حضرت

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و اجعلنا من خیر اعوانه و انصاره و المستشهدین بین یدیه

آفرینش

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: خدای تعالی به رحم مادر فرشته‏ای را مامور می‏کند که می‏گوید: پروردگارا! (اکنون) نطفه است، پروردگارا! (اکنون) علقه است، پروردگارا! (اکنون) مضغه است، وقتی خداوند آفرینش کامل او را اراده نمود، فرشته می‏گوید: پروردگارا! آیا بدبخت است یا خوشبخت؟ پسر است یا دختر؟ روزی‏اش چگونه است؟ عمرش چقدر است؟ بدین ترتیب همه اینها در شکم مادرش مقرر می‏شود.

آفرینش انسان

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: آفرینش هر یک از شما چهل روز در شکم مادر به صورت نطفه، سپس چهل روز به صورت علقه (آویزک)، سپس چهل روز به صورت مضغه (لقمه جویده) است، آن گاه خداوند فرشته‏ای به سوی او فرستاده و به چهار سخن او را مامور می‏کند و به او گفته می‏شود: عمل، روزی، عمر او را و این که بدبخت است یا خوش بخت، بنویسد، سپس روح در او دمیده می‏شود.

خداوند خلق را در تاریکی آفرید

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: خدای تعالی خلق را در تاریکی آفرید، آن گاه بر آنان نور تابانید؛ آن روز به هر که از آن نور اصابت کرد، هدایت یافت و از هر که خطا رفت، گمراه گشت.

نکوهش کسی که بخواهد مانند خلق خدا خلق کند

پیامبر خدا صلی الله علیه وآله: خدای تعالی فرمود: کیست ستم‏گرتر از آن که می‏خواهد مخلوقی مانند من بیافریند؟ (اگر می‏تواند) دانه‏ای یا ذره‏ای یا یک دانه جو بیافریند.

بهــــــــــــشتیان

منبع: کتابخانه پیامبر اعظم، مدینة العلم

WWW.Beheshtiyan.mihanblog.com

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic